ZABIEG ROZWIĄZUJĄCY PROBLEMY ŁYSIENIA U KOBIET I MĘŻCZYZN

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

Bezpieczna metoda niwelowania negatywnych skutków łysienia. Zabieg mikropigmentacji pozwala na doskonałą imitację włosa, ukrywając łysienie w sposób subtelny, pokazując naturalny efekt zgolonej głowy. Uzyskujemy efekt krótko strzyżonego włosa oraz optyczne zagęszczenie w przypadku rzadkich włosów. Mikropigmentacja pomaga przy usuwaniu różnego rodzaju blizn lub ubytków. Okres trwałości pigmentu może wynosić od 2 do nawet 5 lat, w zależności od indywidualnej reakcji skóry głowy na pigmentowanie i jej zdolności do utrzymania barwnika w naskórku. Taki, potocznie nazywany, tatuaż medyczny pozwala na naturalny efekt powstałych włosów na kilka lat. Jest to propozycja dla tych osób, którym przeszkadza widok świecącego czubka głowy, powiększających się zakoli czy mocno przerzedzonych włosów. Właściwy, profesjonalnie wykonany zabieg daje klientowi już po pierwszej sesji poczucie odzyskania włosów, komfort przebywania w każdym towarzystwie bez poczucia ciągłej kontroli włosów, pewność siebie oraz sytuacji, że rzadkie włosy na głowie nie staną się dręczącymi myślami. W sytuacji zagęszczenia włosów dodatkową wartością przy zabiegach mikropigmentacji głowy jest również ich odzyskiwanie. Każdy zabieg uaktywnia korzeń włosa co daje możliwość odrostu nowych - to jest możliwe !- skontaktuj się z nami - wyjaśnimy wszelkie szczegóły podczas konsultacji.

Konsultacja przed zabiegiem: szczegółowy wywiad przygotowujący do zabiegu  i wyjaśnienie w poszczególnych etapach przebieg zabiegu oraz  wycena indywidualna mikropigmnetacji: 100zł.

W cenie zabiegu oferujemy 1 roczną gwarancję, która pozwala w dowolnym momencie na korektę lub dopigmentowanie tak by w pełni pigment się ustabilizował i wygląd strzyżonego włosa był  naturalny i zgodny z oczekiwaniami.

Możliwa jest też gwarancja 10 lat – proszę o dopytanie podczas konsultacji.

Prawidłowo wykonany zabieg nie szkodzi nadal rosnącym włosom,niejednokrotnie powoduje stymulację i wzrost nowych włosów (mikronakłucia powodują lepsze ukrwienie skóry ). Zabieg nie wywołuje niepożądanego efektu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona jedynie przez kilka godzin do kilku dni. Sam zabieg polega na wprowadzeniu barwnika w najgłębszą warstwę naskórka za pomocą pojedynczej cienkiej igły. Wstępnie jest uzgadniany rysunek linii frontalnej, który pozwala na precyzyjne nadanie kształtu. Czas zabiegu to około 4-5 h, jeśli jest potrzebne znieczulenie również wliczone jest w cenę zabiegu.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu  specjalnego  bioabsorbowalnego pigmentu – który jest przeznaczony wyłącznie do skóry głowy, okres jego trwałości (pozostawanie w naskórku) jest różny i trudny do dokładnego przewidzenia. Może wynosić od 2 do nawet 5 lat w zależności od indywidualnej reakcji skóry na barwnik i jej zdolności do utrzymania barwnika w naskórku.

  • wiek,
  • czas regeneracji naskórka,
  • rodzaj skóry (gruba, cienka, łojotokowa, sucha),
  • rodzaj fototypu skóry,
  • ekspozycja na światło słoneczne lub solarium,
  •  zażywanie leków, maści sterydowch itp.

Jest to najbezpieczniejsza metoda pozwalająca na pełną kontrolę nad
jakością pigmentu w skórze. Co więcej,to  idealne rozwiązanie dla tych
wszystkich, którzy nie chcą ryzykować dobrego wyglądu w przyszłości.

Włosy przed zabiegiem powinny  być krótko ścięte – idealna długość to 0.3-0.5mm. Jeśli dotyczy to przerzedzeń włosów nie ma potrzeby ścinania włosów ale najlepiej skonsultować się telefonicznie. Ustalamy wspólnie gęstość,odcień oraz linię frontalną włosów. Najczęściej ustalaną linią brzegową włosów jest postrzępiona linia na przodzie, lekko nieregularna tak aby uzyskać efekt najbardziej naturalny.

PO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI SKÓRY GŁOWY

Po zabiegu zaleca się utrzymanie tej długości aby pigment wyglądał naturalnie i dopasowywał się do naturalnej gęstości włosów. Najlepiej jest golić włosy maszynką elektryczną ze zdjętą końcówką lub maszynką jednorazową. Mikropigmentacja zdrowej skóry zajmuje 1-3 zabiegi. Pierwsze efekty widoczne są już po 1 zabiegu. Owłosiona skóra głowy pozostaje w stanie nienaruszonym, nie ma możliwości by uszkodzić ich cebulki, wręcz przeciwnie, zabieg jest swoistego rodzaju terapią mikroigłową dla skóry głowy i w niektórych przypadkach stymuluje wzrost nowych włosów.